Prvým finalistom 87. ročníka Spenglerovho pohára CSKA, Sejna s gólom

30.12.2013 Celý región

Davos 30. decembra (TASR) - Prvým finalistom Spenglerovho pohára sa v pondelok stali hokejisti CSKA Moskva, ktorí si v semifinále 87. ročníka poradili s domácim HC Davos 5:4 až po samostatných nájazdoch.

V bránke víťazov tentoraz nedostal príležitosť slovenský gólman Rastislav Staňa, jeho tím k postupu dvoma gólmi a aj premeneným nájazdom v zostrele priviedol Alexander Radulov.

V drese Davosu vyrovnal v 58. minúte v presilovej hre na 4:4 slovenský útočník Peter Sejna, ktorý tečoval strelu Zdeňka Kutláka. Súboj sa nerozhodol ani v predĺžení a tak prišli na rad samostatné nájazdy, ktoré rozhodol Alexander Frolov.

semifinále:

HC Davos - CSKA Moskva 4:5 pp a sn (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Corvi, 16. Danielsson, 35. Koistinen, 58. SEJNA - 21. a 30. A. Radulov, 8. Filppula, 39. Žarkov, rozhodujúci nájazd Frolov